Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ne plata abonament
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ne plata abonament

Nu mi-am plătit abonamentul de 3 luni ce mi se poate intamplasau am posibilitatea de a plăti in rate .Nu dispun sa plătesc tot adica 4500 ron ce mi se intampla mulțumesc frumos.
Fie asteapta sa mai creasca suma, prin aplicarea penalitatilor, fie se vor adresa instantei si vor incerca sa va execute bunurile, salariul ( poprire pe salariu, vanzare bunuri...).
Cel mai probabil firma catre care datorati aceste sume va proceda la rezilierea contractului fara interventia unei instante de judecata intrucat toate firmele de genul au in contract o clauza care permite aceasta actiune + alte penalitati dupa care vor externaliza dosarul catre o firma abilitata de recuperare creante care va vor stresa zilnic sa platiti oricat puteti din respectiva datorie, puteti incheia cu dumnealor si acorduri de plata esalonate si in cel mai rau caz, in cativa ani se va proceda la executare silita prin interventia unui executor. Din proprie experienta, cunosc persoane care datoreaza catre vodafone/orange de peste 7/8 ani sume destul de mari 8000-9000 lei si nu le-au facut nimic, nu s-a ajuns la executare silita sau chestii asemanatoare, bine inteles aici nu spun ca este imposibil sa decurga la executare dar de cele mai multe ori nu se ajunge pana aici .