Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot face buletinul?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot face buletinul?

Buna seara. Am o mare problema. Am făcut 18 pe data de 14 sep, bineînțeles am și buletinul expirat, cel de 14 ani. Eu cu mama nu ne înțelegem absolut deloc de ceva timp iar ea de o luna și ceva refuza sa ma ia in spațiu. Cum pot proceda pentru a face buletinul? Nu am acces la niciun document, efectiv face orice și ascunde tot doar pentru a nu îmi face eu unul. Sunt la liceu, vreau sa ma angajez undeva ca sa pot sta cu chirie, nu pot face nimic dacă nu am buletinul...
Puteti solicita eliberarea unei C.I. provizoriu.

Cartea de identitate provizorie se eliberează când persoana fizică nu posedă toate documentele necesare pentru eliberarea cărții de identitate.
[ link extern ] /