Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasire domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasire domiciliu

Buna ziua. Cum se pune problema in cazul unui divort intetat de mama, in urma violentei repetate a tatalui si a parasirii acestuia a domiciliului conjugal impreuna cu copiii ?
Problema se pune angajând un avocat și analizând variantele în funcție de situația dvs.Puteti solicita un drept de vizita pe calea unei ordonanțe presedintiala pana cand se soluționeze divorțul,puteti anunță dgaspc privind situația minorilor etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Contractați cu maximă celeritate servicii avocațiale dacă a plecat tatăl cu minorii!
Sunt mai multe demersuri de efectuat, câteva dintre ele le regăsiți într-un articol postat pe pagina oficială a cabinetului meu:

[ link extern ]

Nu este redundant să arată în plus că, pe cale de ordonanță președințială veți putea obține stabilirea vremelnică a domiciliului minorilor la dvs!
Totodată, dacă prin actele de violență au fost și minorii puși în pericol, ați putea inclusiv obține exercitarea autorității părintești doar de dvs!
Va multumesc.