Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata contributii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata contributii

Buna ziua,
In cazul unei persoane a carei dosar de pensionare a fost respins, motivul fiind neplata unui angajator anterior a contributiilor catre stat pe o perioada considerabila, exista posibilitatea ca aceste sume sa fie achitate de catre un membru de familie angajat?
Nu cred ca exista o astfel de posibilitate .. ar trebui ca plata sa se faca in numele si pentru acel angajator, iar la explicatii contributii salariat .....