avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Concediu medical
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Concediu medical

Dacă nu mi-au plătit concediu medical având in vedere ca nu am avut șase luni lucrate , ce acte îmi trebuie sa fie plătit ?
Având in vedere ca am lucrat și înainte .
Dar de la locul de munca anterior nu am cum sa cer dovada ..
oare îmi trebuie ceva de la casa de asigurări ?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 08:21, 11 Octombrie 2019
De ce nu aveti cum cere aceasta adeverinta?
Daca s-a inchis, a dat faliment, este in lichidare...va puteti adresa lichidatorului sau ITM-ului judetean.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz acordare adeverinta pentru concediu medical Rentzu Rentzu In urma unei sesizari la ITM , au venit inspectorii in control pentru verificarea unor nereguli la firma. Dupa control m-am imbolnavit iar patronul refuza ... (vezi toată discuția)
Desfacere cim pt persoana in incapacitate temporara de munca-cmed. ContSters56278 ContSters56278 In speta dupa deschiderea procedurii falimentului si numirea lichidatorului , acesta purcede la desfacerea contractelor individuale de munca in baza art.65 ... (vezi toată discuția)
Cum pot lua adeverința cu status medical pe 12 luni de la firma care s-a desființat ? JohnyIndraznetul JohnyIndraznetul Soția mea a fost angajata la o firma SRL (dar cu directori nemți din FuldaGermania) pana acum 4 luni, firma care a declarat insolventa și a dat faliment, nu ... (vezi toată discuția)