Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Persoana “nebuna”
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Persoana “nebuna”

Buna seara,
Daca in familia mea exista o persoana cu probleme mintale (nedovedite) si doresc sa chem un doctor pentru a ii face un control, iar persoana respectiva refuza sa fie supusa acelui control, poate fi obligata acea persoana “cu forta” sa se supuna acelui control? Ma intereseaza un raspuns din pct de vedere legislativ.
Buna seara,
NU!
Puteți solicita expertiza doar în cadrul unui proces de punere sub interdicție!