Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Comision banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Comision banca

De curând am schimbat banca la care mi i se virează salariul de către angajator, de la BRD la BT. Am constatat ca la operațiune bancara de primire a drepturilor salariale se percepe comision din salariul meu. Doresc sa știu dacă este legal sa mi oprească aceste comisioane din salariu. Mulțumesc
Este legal, doar Banca este societate comercială care oferă servicii pentru a realiza profit. În plus, dumneavoastră ați semnat contractul cu Banca când ați deschis contul curent.

În plus, spre deosebire de alte bănci, BT se revanșează prin faptul, ca nu percepe comision la ridicarea de numerar de la ATM-urile băncii.

O altă facilitate la BT, este ca nu percepe comision lunar și anual de administrare cont, costurile cu administrarea contului curent fiind ZERO.