Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor tineri casatoriti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor tineri casatoriti

Va rog frumos sa ma ajutati daca stiti ce se mai intampla cu acel ajutor pentru tinerii casatoriti, se mai ofera sau nu se mai ofera,e vreo lege in vigoare pentru asta?

Va multumesc anticipat.
Pentru propunerea legislativă privind consolidarea statului prin susţinerea creşterii demografice s-a încetat procedura legislativa prin retragere de catre Senat .

Proiectul prevedea ca, la căsătoria tinerilor de până în 35 de ani, aceştia să primească 15.000 de lei din partea statului, sumă pe care o vor primi și familiile care au în întreținere cel puțin trei copii.

Din cate cunosc, la nivel de Bucuresti se acorda un ajutor pentru tinerii căsătoriți