Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diploma obligatorie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diploma obligatorie

Pentru a angaja o persoana pe postul de sudor e obligatoriu sa detina o diplomă de calificare in meseria de sudor?
Persoana are o autorizatie obtinuta intr- un alt stat membru.
Multumesc!
Intrebati la ISCIR cum se poate echivala acea autorizatie.
Pentru a angaja o persoana pe postul de sudor este necesara detinerea unei diplome de calificare in domeniu.