Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pensie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pensie

La o pensie minima de 669 lei SE POATE FACE POPRIRE? DE LA CE SUMA SE FACE POPRIREA ?DACA SE POATE FACE?MENTIONEZ CA ESTE SINGURA SURSA FINANCIARA DE EXISTENTA.
MULTUMESC
PUIU55, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult.O sa.l confrunt pe executorul judecatoresc.

CABINET DE AVOCAT DRAGOS BARNEA MADALIN a scris:

Urmarirea silita s-ar putea efectua pentru o suma de circa 38 de lei

Domnule avocat se poate sa va contactez aici??
Multumesc

PUIU55 a scris:

Multumesc mult.O sa.l confrunt pe executorul judecatoresc.

CABINET DE AVOCAT DRAGOS BARNEA MADALIN a scris:

Urmarirea silita s-ar putea efectua pentru o suma de circa 38 de lei

Nu există în plată pensie mai mică de 704 lei.
Pensia minimă a fost mărită din septembrie 2019.
A mea este 669.Ce este peste 669 este OUG NR.6/2009 SI LEGEA 8/2006=35 LEI.DECI ESTE PENSIE MAI MICA DE 704 LEI.

Dapix a scris:

Nu există în plată pensie mai mică de 704 lei.
Pensia minimă a fost mărită din septembrie 2019.

DA IN PLATA TOATE SUNT 704 LEI .SI A MEA ESTE DE 704 LEI.DAR PE CUPONUL DE PENSIE SCRIE CLAR TIPARIT PENSIE = 669 LEI.CE ESTE PESTE 669 ESTE AJUTOR PRIMIT DE LA GUVERN,ADICA 35 DE LEI LUNAR.
PUIU55, utilizator