avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pensie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pensie

La o pensie minima de 669 lei SE POATE FACE POPRIRE? DE LA CE SUMA SE FACE POPRIREA ?DACA SE POATE FACE?MENTIONEZ CA ESTE SINGURA SURSA FINANCIARA DE EXISTENTA.
MULTUMESC
Ultima modificare: Luni, 28 Octombrie 2019
PUIU55, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 07:36, 31 Octombrie 2019
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult.O sa.l confrunt pe executorul judecatoresc.

CABINET DE AVOCAT DRAGOS BARNEA MADALIN a scris:

Urmarirea silita s-ar putea efectua pentru o suma de circa 38 de lei

Domnule avocat se poate sa va contactez aici??
Multumesc

PUIU55 a scris:

Multumesc mult.O sa.l confrunt pe executorul judecatoresc.

CABINET DE AVOCAT DRAGOS BARNEA MADALIN a scris:

Urmarirea silita s-ar putea efectua pentru o suma de circa 38 de lei



Nu există în plată pensie mai mică de 704 lei.
Pensia minimă a fost mărită din septembrie 2019.
A mea este 669.Ce este peste 669 este OUG NR.6/2009 SI LEGEA 8/2006=35 LEI.DECI ESTE PENSIE MAI MICA DE 704 LEI.

Dapix a scris:

Nu există în plată pensie mai mică de 704 lei.
Pensia minimă a fost mărită din septembrie 2019.

DA IN PLATA TOATE SUNT 704 LEI .SI A MEA ESTE DE 704 LEI.DAR PE CUPONUL DE PENSIE SCRIE CLAR TIPARIT PENSIE = 669 LEI.CE ESTE PESTE 669 ESTE AJUTOR PRIMIT DE LA GUVERN,ADICA 35 DE LEI LUNAR.
Ultima modificare: Joi, 31 Octombrie 2019
PUIU55, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o pensie de 1181 lei si 2 executari (pensia e sub ... ixarililiana ixarililiana Buna ziua, Am o pensie de 1181 lei si 2 executari (pensia e sub slariul minim ) Executorul a decis ca poprirea sa se faca in cota de 1/3 / 1/2conform art ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. 2 pensionari au făcut un credit la banca transilvania ... andreearm andreearm Buna ziua. 2 pensionari au făcut un credit la banca Transilvania , au plătit un an apoi nu au mai reușit . Au primit Înștiințare de la recuperatori ca li ... (vezi toată discuția)
Retineri pensie de invaliditate ianchis ianchis se poate retine din pensia de invaliditate revizuibila cheltuieli de judecata si taxe de excecutare silita ? (vezi toată discuția)