Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... status CNP
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

status CNP

Intrebarea mea este: Daca am un CNP al unei persoane - o fosta cunoștința de care nu mai dau și știu doar ca este plecata in Austria de ani buni; Cum pot afla daca mai este in viața? CNP-ul arata la o minima verificare pe internet ca este valid.
1. In cazul in care persoana este decedata CNP-ul mai apare valid ?
2. In cazul in care persoana și-a schimbat cetațenia și a renunțat la cea româna definitiv CNP-ul mai apare valid ?
3. In cazul in care persoana și-a pastrat cetațenia româna și a dobândit și o alta cetațenie CNP-ul mai apare valid ?
euprotopopescu69, utilizator
ai aici o chestie [ link extern ]
Serviciul permite verificarea online a IDNP-ului persoanei, dacă există și dacă persoana este în viața.
hi hi hi, acuma am vazut ca este din republica moldova, deci pentru ro nu functioneaza
DanielulC, utilizator