avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... status CNP
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

status CNP

Intrebarea mea este: Daca am un CNP al unei persoane - o fosta cunoștința de care nu mai dau și știu doar ca este plecata in Austria de ani buni; Cum pot afla daca mai este in viața? CNP-ul arata la o minima verificare pe internet ca este valid.
1. In cazul in care persoana este decedata CNP-ul mai apare valid ?
2. In cazul in care persoana și-a schimbat cetațenia și a renunțat la cea româna definitiv CNP-ul mai apare valid ?
3. In cazul in care persoana și-a pastrat cetațenia româna și a dobândit și o alta cetațenie CNP-ul mai apare valid ?
Ultima modificare: Miercuri, 30 Octombrie 2019
euprotopopescu69, utilizator
Cel mai recent răspuns: DanielulC , utilizator 15:16, 12 Iunie 2020
ai aici o chestie [ link extern ]
Serviciul permite verificarea online a IDNP-ului persoanei, dacă există și dacă persoana este în viața.
hi hi hi, acuma am vazut ca este din republica moldova, deci pentru ro nu functioneaza
Ultima modificare: Vineri, 12 Iunie 2020
DanielulC, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetatean din republica moldova bibacj bibacj Buna ziua! Am vrut sa angajam un cetatean din Republica Moldova. I s-a intocmit contract de munca pe baza CNP-ului din pasaport, transmis in Revisal fara ... (vezi toată discuția)
Certificat de casatorie romanesc Maricicacroitoru Maricicacroitoru Buna seara! Ma numesc Maricica si sunt din Republica Moldova.M-am casatorit cu un cetatean romin cind eu eram cu cetatenia din Moldova,si am certificat de ... (vezi toată discuția)
Pasaport romanesc pentru cetatean din republica moldova cornelius1987 cornelius1987 buna va deranjez si eu cu o intrebare...prietena mea e din republica moldova a obtinut cetatenia romana si acum trebuie sa depuna juramantul.....dupa ce depune ... (vezi toată discuția)