avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde ma aflu in noua grila?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde ma aflu in noua grila?

Sunt invatatoare cu gr. I si 14 ani vechime(am absolvit Lic Pedagogic), iar acum 2 ani am absolvit Fac. de Sociologie-Psihologie cu durata studiilor de 4 ani. as dori sa stiu, dupa noua grila, cum voi fi incadrata?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:41, 4 Decembrie 2009
Veti fi incadrata ca institutor I.
asa sunt incadrata in prezent, dar in noua grila apare doar inctitutor ( cei care au absolvit colegiul de invatatori/ institutori). Corect?
Nu ati citit-o cu atentie. Cititi anexa care face referire la invatamant. Veti fi platita tot ca institutor I, spre deosebire de cei care au absolvit Colegiul care vor fi platiti ca institutori II.
adycrisx a scris:

Sunt invatatoare cu gr. I si 14 ani vechime(am absolvit Lic Pedagogic), iar acum 2 ani am absolvit Fac. de Sociologie-Psihologie cu durata studiilor de 4 ani. as dori sa stiu, dupa noua grila, cum voi fi incadrata?
Va multumesc



Veti fi incadrata ca si institutor I ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul corect Enrico Enrico Buna seara! Sunt un invatator cu 6 ani vechime in invatamant iar in campul muncii 10 ani . Am absolvit Colegiul de Institutori( 3 ani) si Facultatea de ... (vezi toată discuția)
Institutor i sau institutor ii? lio07 lio07 Va scriu din partea unui grup de invatatori. In acest an am terminat fiecare dintre noi diferite facultati. Desi am dus toti adeverintele eliberate de catre ... (vezi toată discuția)
Echivalare studii Erika 76 Erika 76 Sunt invatator cu o vechime de 14 ani, am Liceul Pedagogic la baza si anul acesta am absolvit Facultatea de Psihologie din cadrul Universitatii ... (vezi toată discuția)