Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde ma aflu in noua grila?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde ma aflu in noua grila?

Sunt invatatoare cu gr. I si 14 ani vechime(am absolvit Lic Pedagogic), iar acum 2 ani am absolvit Fac. de Sociologie-Psihologie cu durata studiilor de 4 ani. as dori sa stiu, dupa noua grila, cum voi fi incadrata?
Va multumesc
Veti fi incadrata ca institutor I.
asa sunt incadrata in prezent, dar in noua grila apare doar inctitutor ( cei care au absolvit colegiul de invatatori/ institutori). Corect?
Nu ati citit-o cu atentie. Cititi anexa care face referire la invatamant. Veti fi platita tot ca institutor I, spre deosebire de cei care au absolvit Colegiul care vor fi platiti ca institutori II.
adycrisx a scris:

Sunt invatatoare cu gr. I si 14 ani vechime(am absolvit Lic Pedagogic), iar acum 2 ani am absolvit Fac. de Sociologie-Psihologie cu durata studiilor de 4 ani. as dori sa stiu, dupa noua grila, cum voi fi incadrata?
Va multumesc

Veti fi incadrata ca si institutor I ....