Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitantierele la ong
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitantierele la ong

Buna ziuă ....de curînd am înființat un ong și doresc să știu pt a folosi chitantierele trebuie să le înregistrez undeva...vreun registru ceva .....
george-neagu, moderator
Veti completa registrul de casa in care treceti toate incasarile din cotizatiile membrilor sau sponsorizar, iconform chitantelor si toate platile facute pe ong conform chitantelor sau bonurilor fiscale.
Dar primele inregistrari in acest registru de casa vor fi cele cu aportul in numerar pus la dispozitie de catre presedinte pentru primele cheltuieli cu infiintarea ong (conform dispozitiei de incasare) si apoi toate platile facute.
george-neagu, moderator