Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Separare de bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Separare de bunuri

In cazul cumpararii unui imobil prin crédito bancar.Sotul vine cu un procentaj de 80,%din valorea apartamentul,(banii provenind din vanzarea unei proprietati din inaintea casatoriei) In cazul unui divort si separarea bunuriilor se va tiene cont de asta?
Manuela Rășină, administrator
Da, în sensul că la partaj, cel mai probabil imobilul va fi atribuit sotului, iar dvs nu veti primi decât o sulta de 20% din valoarea bunului.