Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Parasirea Romaniei fara Acordul Judecatoriei
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Parasirea Romaniei fara Acordul Judecatoriei

Buna ziua,am primit de curand pedeapsa definitiva,cu una din interdicti " de a nu parasi Romania fara acordul judecatoriei" acuma eu vreau sa va intreb as vrea sa merg la munca unde am mai muncit inainte in Olanda macar pt 3 luni sa imi pot plati cheltuielile judecatoresti si restanta de pensie de intretinere si datoriile etc pt a putea porni un nou viitor de la "0" ce anume trebuie sa fac si cum...Si normal,daca am sansa sa primesc aprobarea de la judecatorie:-( rog mult sa raspunda doar cine are cunostita de cauza. Multumesc anticipat
,
Este vorba de o condamnare la inchisoare cu suspendarea executarii pedepsei sub supraveghere? ce alte obligatii aveti stabilite?

Da exact,aleasa in autoritati publice,de a ocupa o functie care implica exerciciul autoritatii de stat,de a ma afla in cluburi baruri sau localuri de acest gen,si de a parasi teritoriul Roamniei fara acordul Judecatoriei.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Este vorba de o condamnare la inchisoare cu suspendarea executarii pedepsei sub supraveghere? ce alte obligatii aveti stabilite?

De principiu, va puteti adresa instantei cu o cerere de încetare a obligației de a nu părăsi țara, dar nu imediat dupa ce a ramas definitiva hotararea de condamnare, prestati intai munca neremunerata in folosul comunitatii si executati ce alte obligatii mai aveti.
Am inteles,da asa o sa fac. Va multumesc mult pt timpul acordat si pt raspunsuri.O zi placuta va doresc in continuare

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

De principiu, va puteti adresa instantei cu o cerere de încetare a obligației de a nu părăsi țara, dar nu imediat dupa ce a ramas definitiva hotararea de condamnare, prestati intai munca neremunerata in folosul comunitatii si executati ce alte obligatii mai aveti.