Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare auto

Am achiziționat o masina in urma cu 1 an, si reinnoind asigurarea a fost o diferență de pret foarte mare, proprietarul anterior a avut un incident si mi s-a spus ca a crescut asigurarea din cauza incidentului, ceea ce nu mi se pare normal sa plătesc greseala altuia.
Aștept păreri.
Mulțumesc.
Buna seara,
Daca asigurarea este pe numele dvs, nu are treaba cu istoricul in asigurari al vechiului proprietar. Daca dvs in ultimii 2-"3 ani nu ati avut rca-uri pe numele dvs si daca sunteti mai tanar de 30 de ani, de asta valoare asigurarii este mai mare. Istoricul in asigurari pe persoana fizica este pe CNP asiguratului., in speta cel care este proprietar in carte si pe talon
Seara buna
Buna

Simonabcr a scris:

Buna seara,
Daca asigurarea este pe numele dvs, nu are treaba cu istoricul in asigurari al vechiului proprietar. Daca dvs in ultimii 2-"3 ani nu ati avut rca-uri pe numele dvs si daca sunteti mai tanar de 30 de ani, de asta valoare asigurarii este mai mare. Istoricul in asigurari pe persoana fizica este pe CNP asiguratului., in speta cel care este proprietar in carte si pe talon
Seara buna

Buna seara,
Va mulțumesc pentru răspuns sper sa imi fie de ajutor, inca o întrebare masina respectiva este pe firma, dar firma pe care este masina nu are nici un fel de incident in istoric.