avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Bună! Concediul prenatal este obligatoriu? Dacă da, câte zile? Sunt angajata la o firma cu norma întreaga, dar am și un PFA pe care nu as vrea să-l suspend decât imediat după naștere. Dacă as intra în prenatal, pt ca insista angajatorul, în ce condiții mi-aș putea continua activitatea pe PFA?
Ultima modificare: Duminică, 10 Noiembrie 2019
ioanagiurgiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:47, 10 Noiembrie 2019
Obligatoriu pentru CCC, este concediu postnatal de minim42 de zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de crestere a copilului flautella flautella Buna ziua.Sunt angajata ca artist instrumentist in Filarmonica ,cu norma de baza si profesor titular cu contract de munca pe perioada nedeterminata in ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil si operarea in revisal elena6ro elena6ro Buna ziua, Avem o salariata care va naste in ianuarie 2015 si la sfarsitul lunii octombrie ar trebui sa intre in concediu prenatal (84 zile). Restul de 42 de ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal ggami ggami Buna seara! As dori sa stiu de cate sapt de sarcina se poate intra in prenatal. Daca am 30 de sapt si 2 zile si imi iau 3 zile de medical(pt copilul de trei ... (vezi toată discuția)