Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Bună! Concediul prenatal este obligatoriu? Dacă da, câte zile? Sunt angajata la o firma cu norma întreaga, dar am și un PFA pe care nu as vrea să-l suspend decât imediat după naștere. Dacă as intra în prenatal, pt ca insista angajatorul, în ce condiții mi-aș putea continua activitatea pe PFA?
ioanagiurgiu, utilizator
Obligatoriu pentru CCC, este concediu postnatal de minim42 de zile.