Forum Discuţii juridice Executare silită cumparare imobil executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

cumparare imobil executare silita

Buna ziua! As avea si eu niste intrebari punctuale.
1. Care sunt riscurile in cazul achizitiei unui imobil scos la licitatie prin efectuarea procedurii de executare silita?
2. Am citit tot pe acest forum despre o situatie in care o doamna/domnisoara a achiztionat un imobil in 2017 si a reusit dupa 2 ani sa intre in posesia lui, dupa multe procese. Cum ar putea fi declansate aceste procese? Ce ar trebui sa se intample astfel incat sa se ajunga intr-o situatie ca asta? Nu exista un termen limita in care se pot face contestatii?
3. De unde se poate obtine raportul de evaluare a imobilului care urmeaza sa fie scos la licitatie?
4. Exista vreo situatie posibila in care cumparatorul isi poate pierde banii investiti?
Clauuddiia, utilizator