Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... obligativitatea foii de parcurs l;a autoturism
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

obligativitatea foii de parcurs l;a autoturism

Buna ziua , am primit o adresa din partea politiei in care mi se solicita datele conducatorului auto care A CONDUS (subliniat, ingrosat si cu majuscule) autoturismul la o anumita data , inafara programului de lucru masina firmei. In adresa se solicita copia foii de parcurs. Intrebarea este: potrivit legii unitatea trebuie sa aiba si foi de parcurs, nu este de ajuns PV de predare a masinii, precizez ca angajatul pleaca cu masina acasa.
Este necesara si foaia de parcurs.
Este posibil ca acel vehicul sa fi fost implicat intr-un accident/incident si este necesara identificarea conducatorului auto.
Multumesc!
multumesc