Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrare in ccc din stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrare in ccc din stimulent de insertie

Buna ziua! Am un salariat(tata) in stimulent de insertie. In 29.01.2020,copilul face 2 ani si tatal doreste sa intre in CCC, sotia fiind somera. Cu ce data i se suspenda Cim-ul? cu 29.12.2019-30 zile pana la 28.01.2020? si adeverinta de calcul se face pe lunile actuale sau lunile dinaintea nasterii copilului?
Cu data de 30.12.2019 pana in 29.01.2020 ... suspendarea c.i.m.

Adeverinta se elibereaza pentru lunile dinaintea nasterii copilului.
Multumesc frumos