avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrare in ccc din stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrare in ccc din stimulent de insertie

Buna ziua! Am un salariat(tata) in stimulent de insertie. In 29.01.2020,copilul face 2 ani si tatal doreste sa intre in CCC, sotia fiind somera. Cu ce data i se suspenda Cim-ul? cu 29.12.2019-30 zile pana la 28.01.2020? si adeverinta de calcul se face pe lunile actuale sau lunile dinaintea nasterii copilului?
Cel mai recent răspuns: Ioana Iordache , Consultant resurse umane 13:19, 20 Noiembrie 2019
Cu data de 30.12.2019 pana in 29.01.2020 ... suspendarea c.i.m.

Adeverinta se elibereaza pentru lunile dinaintea nasterii copilului.
Multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Clarificari indemnizatie crestere copil pentru tata WinstonSmith WinstonSmith Buna ziua! Data nasterii copilului este 05.10. Ambii parinti indeplinesc conditiile pt. ICC, insa am decis sa depun eu ca tata dosarul pentru ICC. In ... (vezi toată discuția)
Conditii pentru ccc elam elam Buna ziua ! Copilul s-a nascut pe data de 26.08.2015, iar tatal, salariat, ( mama nu a lucrat ), doreste suspendarea CIM incepand cu 01.09.2015 pentru ... (vezi toată discuția)
Ccc pentru tata suciugeorgeta suciugeorgeta Va rog sa-mi spuneti daca este corect cum procedez.....un tata doreste sa intre in CIC deoarece sotia nu are servici.....poate intra de la data nasteri ... (vezi toată discuția)