avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare corecta pensionar limita de varsta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare corecta pensionar limita de varsta

O pensionara iesita la pensie in 2008 (vechime invatamant intre 30-35 de ani) din invatamantul preuniversitar, a avut perioade lucrate in diversi ani scolari. Se considera vechime in campul muncii aceste perioade pentru a fi incadrata in transa 35-40 de ani sau ramane in transa 30-35 ani transa avuta la iesirea la pensie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:44, 27 Noiembrie 2019
Se considera vechime in campul muncii acele perioade.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transe vechime iliutaana iliutaana as vrea sa ma ajutati sa-mi stabilesc transa de vechime. mentionez ca lucrez in educatie incepand cu anul 2000. in per 2000/2001 am lucrat la catedra, in ... (vezi toată discuția)
Problema calcul transa vechime in invatamant ana500 ana500 Buna ziua . Ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la un aspect? Este vorba de incadrarea unui cadru didactic. Pana in prezent are o vechime in munca ... (vezi toată discuția)
Transa de vechime bicitrici bicitrici Buna ziua! As dori sa stiu ce transa de vechime se aplica dupa noua salarizare daca am plecat cu demisie de la ultimul loc de munca, in noiembrie 2008 si de ... (vezi toată discuția)