Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare corecta pensionar limita de varsta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare corecta pensionar limita de varsta

O pensionara iesita la pensie in 2008 (vechime invatamant intre 30-35 de ani) din invatamantul preuniversitar, a avut perioade lucrate in diversi ani scolari. Se considera vechime in campul muncii aceste perioade pentru a fi incadrata in transa 35-40 de ani sau ramane in transa 30-35 ani transa avuta la iesirea la pensie?
Se considera vechime in campul muncii acele perioade.