Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva 5%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva 5%

Am incheiat un antecontract pt cumpararea unui imobil pe firma cu tva 5 pe care nu o platesc ! Voi incheia contractul final anul viitor cand ca fi gata ! Intrebarea este daca voi vinde acest imobil unei pers fizice care sunt conditiile sa pot vinde tot cu 5%tva ?
Mentionez ca ma incadrez in suprafata si pret dar e posibil sa vand in anul urmator ? Mai e imobilul considerat nou sau nu e aceasta o conditie ?!
Multumesc
avisdevara, utilizator