Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iluminat curte cu proiector cu senzor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iluminat curte cu proiector cu senzor

Buna ziua, locuim la casa si am montat pe fatada casei 2 proiectore cu led cu senzor de miscare pt iluminarea curtii. Ele sunt orientate in jos, paralel cu solul, lumina lor bate in jos. Vecinii de langa noi ( cca 10 m distanța) nu au nici o problemă și nu sunt deranjati de ele, însă o vecina care locuiește la cca 60 de metri vine zilnic si se plânge că nu mai poate trăi de reflectoarele noastre si ne amenință sa le dam jos ca altfel ne da in judecata. Va rog sa imi spuneti exista vreo lege care interzice sa iluminezi curtea daca deranjezi vecinii? Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Daca acea lumina cu adevarat nu ii bate direct in curte ....
Sunt si persoane care au mari dificultati cu ....
Nu exista nicio lege care, daca intr-adevar, nu deranjaza acele becuri, sa va oblige sa le desfiintati.
Sunt si persoane care l-au chemat in judecata pe Sf. Ilie sau pe Dumnezeu asa ca ..... nu va speriati!
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Pentru a indeparta situatiile neplacute cu vecinii sensibili,gasiti modalitatea de reducere luminozitate reflector ,exista suporti speciali care permit miscorarea fasciculului luminos