Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara - test de paternitate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara - test de paternitate

Am facut un test de paternitate in instanta urmeaza sa primim rezultatul.intrebare:cand se primeste rezultatul la judecatorie daca ne ducem sa verificam la dosar putem afla rezultatul sau acesta ramane sigilat si il desface judele in sedinta si atunci il aflam?va multumesc
Manuela Rășină, administrator
Rezultatul concretizat in raportul de expertiza il gasiti la dosarul cauzei, fiind accesibil partilor din dosar.
Deci sa inteleg ca putem sa.l aflam inainte sa intram in sedinta?
Stimata doamna,

Daca instanta de judecata in a carei raza teritoriala domiciliati dvs/ paratul are implementat un sistem informatizat de accesare a dosarului, online puteti studia expertiza, inscrisurile aflate la dosarul cauzei, daca sunt scanate.

In caz contrar, va puteti adresa arhivei civile, in vederea consultarii dosarului.

Inainte de a incepe sedinta de judecata, aveti acces la dosar.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Da stiu ca avem acces la dosar daca ne ducem la arhiva
Eu vroiam sa stiu daca rezultatul atunci cand vine il putem vedea si noi inainte de sedinta sau el ramane sigilat si il deschide judele si noi atunci aflam?
Expertiza fie se afla deja la dosar si o puteti studia mergand la arhiva instantei, fie inaintea inceperii sedintei de judecata o puteti studia la dosarul cauzei.