Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Legitimare și reținere Carte de Identitate la poarta ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Legitimare și reținere Carte de Identitate la poarta liceului.

Buna ziua ! Fiica mea este eleva la un Colegiu Național iar mai nou la poarta se cere predarea cărții de identitate in schimbul unui ecuson. Azi dori sa stiu daca e legală toate treaba si care e baza legală. Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns dar tocmai asta e directiva conducerii liceului ca sa nu mai zic ca poarta e închisă de paznic cu un lacăt iar noi parintii vorbim pe la gard cu copii iar mâncarea e data printre zabrelele portii. Mi se pare inuman dar și ilegal și de aceea a-si vrea sa stiu parerea dumneavoastra . Multumesc anticipat
Sesizati direct Inspectoratul scolar, nu este ok ce se intampla, este totusi vorba de o unitate scolara, copii nu sunt la inchisoare,..