Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot intra in somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot intra in somaj?

buna ziua, poate ma puteti ajuta, acum sunt in ccc dar inainte de asta am fost in somaj deoarece firma la care lucram ma disponibilizat pe motiv de reducere personal avand decizia de incetare cu art. 65...pot acum sa intru din nou in somaj dupa terminarea ccc? Mentionez ca firma intre timp a întrat in insolventa.
CCC se poate considera vechime in munca sa pot intra in somaj?
CCC se considera vechime in munca si va fi luat in calcul la stabilirea duratei pentru care se acorda somajul si a cotei procentuale necesare pentru calculul indemnizatiei de somaj.