Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Revalidarea autorizație iscir ,motostivuitor.
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Revalidarea autorizație iscir ,motostivuitor.

Acum 8 ani am făcut cursul de motostivuitorist si m-am angajat la firmă (x) că Motostivuitorist , în urma cursului am primit carnetul iscir ,vizat pentru 1 an . Firma nu la vizat niciodată , a intrat în insolvență și faliment anulacesta în vară , și-a schimbat doar numele ,Domnule activitate fiind același .Dar eu fiind trecut pe noua firmă că lăcătuș de-și lucrez zilnic pe motostivuitor , în prezent am avut ofertă mai bună de muncă că Motostivuitorist , dar din cauza carnetului nevizat ,am pierdut oferta .doresc să-mi vizez personal autorizația , si să plec dela firmă , ce trebuie să fac , si cît mă costă . Primul contract de angajare la firmă este de Motostivuitorist . Vă mulțumesc anticipat.

Pentru obtinerea unui talon pentru vize anuale în vederea prelungirii valabilitatii autorizarii ISCIR in meseria de STIVUITORIST, trebuie sa se urmeze un stagiu de instruire .
După obţinerea autorizaţiei I.S.C.I.R, în fiecare an talonul autorizaţiei se vizează de către RSVTI-istul firmei. După perioada de 4 ani talonul trebuie schimbat, iar deţinătorul autorizaţiei trebuie să urmeze un curs de pregătire de 8 ore.
Caută în zona ta unde se fac cursuri pentru eliberare talon nou,nu ar trebui sa fie complicat.
Acum 8 ani am făcut cursul de motostivuitorist si m-am angajat la firmă (x) că Motostivuitorist , în urma cursului am primit carnetul iscir ,vizat pentru 1 an . Firma nu la vizat niciodată , a intrat în insolvență și faliment anulacesta în vară , și-a schimbat doar numele ,Domnule activitate fiind același .Dar eu fiind trecut pe noua firmă că lăcătuș de-și lucrez zilnic pe motostivuitor , în prezent am avut ofertă mai bună de muncă că Motostivuitorist , dar din cauza carnetului nevizat ,am pierdut oferta .doresc să-mi vizez personal autorizația , si să plec dela firmă , ce trebuie să fac , si cît mă costă . Primul contract de angajare la firmă este de Motostivuitorist . Vă mulțumesc anticipat.

Pentru obtinerea unui talon pentru vize anuale în vederea prelungirii valabilitatii autorizarii ISCIR in meseria de STIVUITORIST, trebuie sa se urmeze un stagiu de instruire .
După obţinerea autorizaţiei I.S.C.I.R, în fiecare an talonul autorizaţiei se vizează de către RSVTI-istul firmei. După perioada de 4 ani talonul trebuie schimbat, iar deţinătorul autorizaţiei trebuie să urmeze un curs de pregătire de 8 ore.
Caută în zona ta unde se fac cursuri pentru eliberare talon nou,nu ar trebui sa fie complicat.
Acum 8 ani am făcut cursul de motostivuitorist si m-am angajat la firmă (x) că Motostivuitorist , în urma cursului am primit carnetul iscir ,vizat pentru 1 an . Firma nu la vizat niciodată , a intrat în insolvență și faliment anulacesta în vară , și-a schimbat doar numele ,Domnule activitate fiind același .Dar eu fiind trecut pe noua firmă că lăcătuș de-și lucrez zilnic pe motostivuitor , în prezent am avut ofertă mai bună de muncă că Motostivuitorist , dar din cauza carnetului nevizat ,am pierdut oferta .doresc să-mi vizez personal autorizația , si să plec dela firmă , ce trebuie să fac , si cît mă costă . Primul contract de angajare la firmă este de Motostivuitorist . Vă mulțumesc anticipat.

Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Costurile cursului (include si autorizarea ISCIR) este stabilit de firma de formare profesionala care organizeaza cursul de calificare. Aveti nevoie de un curs nou. Vechea autorizatie nu mai este de actualitate.
Mulțumesc pentru răspunsuri ,am rezolvat situația .
Bună ziua. Am atestatul de stivuitorist din 2016, dar nu am nicio viză pe talonul atestatului de stivuitorist. Mai e valabil atestatul? Aș dori să știu. Mulțumesc foarte mult