Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Evaluare risc persoane
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Evaluare risc persoane

Buna seara,am auzit ceva ,dar nu stiu sigur despre ce este vorba.Se cere ,ptr un srl cu 3 angajati,o evaluare de risc a angajatilor ? Multumesc ptr raspuns.
Depinde de ce risc vorbiti, putem vorbi de riscul de a pierde salariatii, risc legat de activitatea SRL-ului, etc...!.
Poate fi vorba de evaluarea riscurilor profesionale prevazuta de Legea ssm nr. 319/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare,
-art. 12 (1) Angajatorul are următoarele obligaţii:
a) să realizeze şi să fie în posesia unei evaluări a riscurilor pentru securitatea şi sănătatea în muncă, inclusiv pentru acele grupuri sensibile la riscuri specifice;
Poate fi vorba de risc la securitatea fizica pentru firma prevazut in Legea nr. 333/ 2003 cu modificarile si completarile ulterioare. Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_480...