Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Telefonul mobil!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Telefonul mobil!

Mi se poate retine telefonul in timpul programului de munca,de către angajator?
Nu vi se poate retine, dar cred ca poate prevede in Reg. Intern restrictionarea folosirii lui.

Angajatorul poate interzice folosirea telefonului personal în timpul programului de lucru?
www.avocatnet.ro/articol_451...
Am inteles! Dar dacă sunt amenințat ca voi fi dat afara din cauza asta? Menționez ca nu am fost atenționat nici măcar verbal in timpul serviciului ca sa nu mai stau pe telefon.
Aveti la dispozitie posibilitatea contestarii in instanta a deciziei de concediere.
Va mulțumesc frumos!