avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Telefonul mobil!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Telefonul mobil!

Mi se poate retine telefonul in timpul programului de munca,de către angajator?
Cel mai recent răspuns: Sfarlea Sergiu , utilizator 15:18, 5 Decembrie 2019
Nu vi se poate retine, dar cred ca poate prevede in Reg. Intern restrictionarea folosirii lui.

Angajatorul poate interzice folosirea telefonului personal în timpul programului de lucru?
www.avocatnet.ro/articol_451...
Am inteles! Dar dacă sunt amenințat ca voi fi dat afara din cauza asta? Menționez ca nu am fost atenționat nici măcar verbal in timpul serviciului ca sa nu mai stau pe telefon.
Aveti la dispozitie posibilitatea contestarii in instanta a deciziei de concediere.
Va mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatorul are drept la locul de munca cînd intri la serviciu ... Magie1 Magie1 Angajatorul are drept la locul de munca cînd intri la serviciu și cînd îți termini serviciul sa îți retina telefonul sa nu te sune nimeni este o lege ... (vezi toată discuția)
Folosirea telefonului mobil la locul de munca Csaba Marton Csaba Marton Poate cere angajatorul sa inchidem telefonul personal intrun dulap pus la dispozitie in timpul programului de lucru? (vezi toată discuția)
De ieri angajatorul a impus interzicerea totală a folosirii telefonului la serviciu. este legal așa ceva? Sferid Sferid De ieri angajatorul a impus interzicerea torala a folosirii telefonului la serviciu orice angajat trebuie sa predea tel.la intrarea la serviciu si numai la ... (vezi toată discuția)