Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia - încetare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia - încetare contract

Bună ziua,
Am depus cererea pt. indemnizația de creștere a copilului și mi s-a spus că trebuie să aduc decizia de încetare de la ultimul loc de muncă!

Nelămurirea mea este :
Am plecat de la fostul loc de muncă în iulie și am completat cererea de demisie, dar doamna de la indemnizații mi-a spus că apar cu contractul suspendat și ca venituri din ultimele trei luni apare 0.
Angajatorul nu vrea să mi dea decizia de încetare.
Ce e de facut în situația în care contractul este suspendat și el n-a declarat decizia de încetare?
Mai beneficiez de indemnizație?
BEATRICED, utilizator
Nu mi s-a făcut decizia de încetare.
Contractul de muncă nu l-am semnat la angajare. Mă pot lega de asta?
Sesizati ITM-ul cu privire la refuzul angajatorului de a va elibera acele documente.