Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Reziliere contract telefonie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Reziliere contract telefonie

Buna ziua. Acum 10 zile am facut un contract cu un operator de telefonie, portandu-ma de la un alt operator unde aveam cartela prepay trecand la noul operator pe abonament moment in care am facut contract si pt un telefon nou in rate(achitat si avans pentru telefon in jur de 30% din valoarea telefonului). Intrebarea mea este daca pot rezilia acum (dupa nici 15 zile)contractul achitand integral valoarea telefonului. Va multumesc
Buna ziua,Teoretic se poate ,depuneți o cerere cu număr de înregistrare la operatorul dumneavoastră de telefonie,in paralel ,solicitati și prin operatorii serviciu clienți rezilierea contractului.

abhramovici a scris:

Buna ziua. Acum 10 zile am facut un contract cu un operator de telefonie, portandu-ma de la un alt operator unde aveam cartela prepay trecand la noul operator pe abonament moment in care am facut contract si pt un telefon nou in rate(achitat si avans pentru telefon in jur de 30% din valoarea telefonului). Intrebarea mea este daca pot rezilia acum (dupa nici 15 zile)contractul achitand integral valoarea telefonului. Va multumesc