avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Reziliere contract telefonie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Reziliere contract telefonie

Buna ziua. Acum 10 zile am facut un contract cu un operator de telefonie, portandu-ma de la un alt operator unde aveam cartela prepay trecand la noul operator pe abonament moment in care am facut contract si pt un telefon nou in rate(achitat si avans pentru telefon in jur de 30% din valoarea telefonului). Intrebarea mea este daca pot rezilia acum (dupa nici 15 zile)contractul achitand integral valoarea telefonului. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cristinel Horeanu , Consilier juridic 13:29, 11 Decembrie 2019
Buna ziua,Teoretic se poate ,depuneți o cerere cu număr de înregistrare la operatorul dumneavoastră de telefonie,in paralel ,solicitati și prin operatorii serviciu clienți rezilierea contractului.

abhramovici a scris:

Buna ziua. Acum 10 zile am facut un contract cu un operator de telefonie, portandu-ma de la un alt operator unde aveam cartela prepay trecand la noul operator pe abonament moment in care am facut contract si pt un telefon nou in rate(achitat si avans pentru telefon in jur de 30% din valoarea telefonului). Intrebarea mea este daca pot rezilia acum (dupa nici 15 zile)contractul achitand integral valoarea telefonului. Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea de catre operatorul de telefonie mobila a nr de telefon dupa rezilierea contractului crisstina_ crisstina_ Buna ziua!Acum 3 ani am facut un abonament la un operator de telefonie mobila trecand nr de pe cartela prepay pe abonament.Recent mi-am reziliat contractul cu ... (vezi toată discuția)
Abonament orange elkecri elkecri Buna ziua, Am avut un pfa pe profesii liberale si abonament la orange pe cabinet.Am inchis pfa-ul si am cerut rezilierea contractului cu trecerea pe cartel ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract telefonie costy2374 costy2374 Am contract din 2004,in 06.07.2010, am facut telefonic o prelungire pe un an a contractului, cu mai multe minute nationale,initial am vrut sa renunt la ... (vezi toată discuția)