Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am dublat o plata la un furnizor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am dublat o plata la un furnizor

Buna ziua,
am dublat o plata la un furnizor iar acesta recunoscand-o refuza repetat sa ne returneze banii incasati in plus. Care sunt parghiile legale de recuperare a banilor?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Actiune in repetitiune in instanta conform art 1341 Cod Civil, prin care cereti restituirea platii nedatorate, dobanda legala pana la data platii.
Precum si cheltuielile de judecata ( onorariu avocat, etc.).
Multumesc mult.