avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Condus sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Condus sub influenta alcoolului

Buna seara,ier data de 14.12.2019 varul meu a avut un accident pe o strada din comuna,s.a ciocnit cu un căruțaș,accidentul a avut loc din cauza persoanei ce conducea caruta fiindca nu a acordat prioritate,iar in momentul accidentului varul meu era baut la volan,ce se poate intampla?
Ultima modificare: Duminică, 15 Decembrie 2019
Trandafir213, utilizator
Ce valoare a avut in aerul expirat?
Exista victime?
Unul dintre cei din caruța si a rupt mana,si alcolemia avuta a fost de 90
0, 90 in aerul expirat?
Da
Se retin 2 infractiuni savarsite in concurs, conducere sub influenta alcoolului si vatamare corporala din culpa.

Alte discuții în legătură

Pedeapsa cu suspendare Maryy3 Maryy3 Pentru ce infracțiuni se poate primi pedeapsa inchisore cu suspendare? (vezi toată discuția)
Alcool la volan nikufinutzu nikufinutzu am condus beat pe un drum comunal cu o alcolemie de 0.78 si am lovit o masina si in urma impactului au rezultat doar pagube materiale (vezi toată discuția)
Dosar penal art.336 ContSters463477 ContSters463477 Buna ziua,Domnule avocat am o alcoolemie foarte mare in sange de 2.10 pot obtine amanarea aplicarii pedepsei ? fara accident nimic doar am fost oprit. (vezi toată discuția)