Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Condus sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Condus sub influenta alcoolului

Buna seara,ier data de 14.12.2019 varul meu a avut un accident pe o strada din comuna,s.a ciocnit cu un căruțaș,accidentul a avut loc din cauza persoanei ce conducea caruta fiindca nu a acordat prioritate,iar in momentul accidentului varul meu era baut la volan,ce se poate intampla?
Trandafir213, utilizator
Ce valoare a avut in aerul expirat?
Exista victime?
Unul dintre cei din caruța si a rupt mana,si alcolemia avuta a fost de 90
0, 90 in aerul expirat?
Da
Se retin 2 infractiuni savarsite in concurs, conducere sub influenta alcoolului si vatamare corporala din culpa.