Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prevedere in cod civil vechi despre ordinea de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prevedere in cod civil vechi despre ordinea de stingere a obligatiilor?

Buna ziua!
Exista undeva in codul civil VECHI o prevedere legala care sa reglementeze ordinea de stingere a obligatiilor/creantelor (in functie de vechime) in cazul unui contract civil cu executare succesiva (data fiind situatia in care debitorul nu se achita integral de obligatiile sale de plata pe parcursul derularii contractului)?
Multumesc!
eagle_free, utilizator