Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare la limită de vârstă
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare la limită de vârstă

Născută în data de 06.08.1965, 10 ani în grupa 1 de muncă, 34 ani și 6 luni cotizare când pot să mă pensionez la limită de vârstă?
La 57 ani si 10 luni
Vă mulțumesc. Sărbători binecuvântate cu bucurii!!!
Dacă m-aș pensiona înainte de 57 ani și 10 luni, de exemplu în anul acesta 2020 cu cât aș fi penalizată?
Nu va puteti pensiona inainte de 57 ani si 10 luni.
Pensia anticipata sau anticipata partiala sunt tot la 57 ani si 10 luni.
Îmi cer scuze dar aș vrea să mă lămuresc dacă sunt nevoită să ies in acest an sau până ajung la 57 ani și 10 luni eu nu primesc deloc pensie? Vă mulțumesc.