Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Craciun Fericit! Va rog, precizati ce inseamna sa fi angajat cu Conventie cu Agentia Judeteana ptr .Ocuparea Fortei de Munca , conform art. 78 din Legea nr.76/2002 din data de 01.06. 2002 pana in 28.02.2003? Perioada mentionata constituie vechime in munca?
- la intocmirea dosarului de pensie, in adeverinta de vechime se mentioneaza data prezentata mai sus?
Multumesc frumos.
art. 78 din Legea nr.76/2002 se refera la cu totul altceva.
[ link extern ]
- angajat cu Conventie din 01.06. 2002 pana in 28.02.2003? Perioada mentionata constituie vechime in munca?
C.i.m. nu a avut in acea perioada ? Conventia se incheie intre angajator si AJOFM ...
C.i.m. a avut in acea perioada , perioada determinata si in c.i.m. scrie Conventie din data de 01.06. 2002 pana in 28.02.2003.
Atunci constituie vechime in munca acea perioada.