Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Anexa magazie lemne
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Anexa magazie lemne

Bună ziua, stăm într o curte comuna în Brașov, și deținem 4 magazii de lemne construite în 1977 fără autorizație, care au fost transformate în garaje sau depozite , construite din cărămidă, placi de beton , acoperise geamuri uși utilități. În anîi 2014 2015 am construit peste magazia existenta un spațiu tot din beton , cărămidă și învelitoare din tablă. În acest an 2019 am fost reclamat de vecina ca nu am autorizație de construcție. A venit politia locală și mi a cerut demolarea în 20 de zile.Precizez ca reclamanta deține același tip de construcție cu toate utilitățile care stâlpii de susținere, zid comun cu mine , placa de beton comună , nu are nici ea autorizație de construcție nici intabulare nici puz , practic acele construcții nu apar nicăieri. Mie politia locala îmi cere demolarea dar în cazul ei a spus ca nu se autosesizeaza , va rog sa mi spuneți ce este de făcut cui sa mă adresez , Mulțumesc frumos un an 2020 bun
Sesizati oficial autoritatile competente primaria teritoriala,inspectoratul de stat in constructii