Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarea, cînd?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarea, cînd?

Sunt născută în 1 septembrie 1962, și am in cartea de munca 19 ani lucrați 100% in grupa a II-a de muncă.
Avind in vedere modificările aduse de legea 215/2019, as dori sa știu dacă, sau cînd as putea să-mi depun dosarul pentru pentru pensionare la limită de vârstă.
Mulțumesc!
Limita de varsta la acest moment(56 ani) daca indepliniti conditia de stagiu complet de 32 ani si 10 luni.