Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecin recalcitrant, nu permite accesul in apartament ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecin recalcitrant, nu permite accesul in apartament pentru reparatii

Salutare! Avem in bloc un vecin care a inundat mai multe apartamente si care nu raspunde la usa. Administratorul i-a lasat un bilet pe usa care a disparut, iar lumina e aprinsa. Am oprit apa pe toata coloana pentru a evita extinderea pagubelor. E o persoana ce are probleme psihice, ce refuza sa comunice; in plus are si restante la intretinere. Ce putem face pentru a rezolva situatia? E Politia abilitata sa intre peste el in casa; daca da, un simplu apel la 112 este suficient? De asemenea, exista vreo legislatie aplicabila pentru astfel de persoane cu probleme mentale care cauzeaza daune in bloc? Multumesc anticipat!
chemati politia, spuneti-le ca suspectati ca a decedat in casa, a inundat ap si nu raspunde la usa, deci sugur e mort.