Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luarea in spațiu ce implică un proprietar
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luarea in spațiu ce implică un proprietar

Bună seara! La mulți ani!
Vă rog să-mi explicați ce "riscuri" implică luarea in spațiu a unei cunoștințe pentru obținerea buletinului . Sau cum se procedează ? Ce sfat imi dați?
Vă mulțumesc!
Buna seara
Va trebui, daca se muta efectiv la dumneavoastra si nu-l mai vreti in casa, sa va adresati instantei daca nu e de bun simt.
Ca sa faceti cuiva c.I. mergeti cu actele casei, si C.i.ul dumneavoastra la politie cand isi face el buletinul 9acte in copie si original) si dati o declaratie acolo.
Mulțumesc pentru răspuns! Nu se mută efectiv la mine ,mai mult lucrează afară, dar nu are CI pe orașul în care stă cu chirie,oraș în care locuiesc și eu ,dar pe viitor vrea să revină în țară și să se stabilească aici.
Nu aveti niciun risc, puteti avea doar neplaceri, ii va veni la dvs corespondenta.