avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transfer site de pe PF pe PJ
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transfer site de pe PF pe PJ

Am un site ca persoana fizica (nume domeniu + articole).
Estimez valoarea siteului la $xx.xxx

Nu mai vreau sa am acest site pe numele meu (PF) si vreau sa fie pe firma.
Pot "dona" un site? Sau care este calea legala de a transfera siteul de pe PF pe PJ?

O alta intrebare:
Daca totusi ma decid sa ramana siteul pe PF, pot face un contract de comodat, ca banii castigati prin acest site sa intre legal pe contul banca al firmei si banii sa fie impozitati prin firma si nu PF?

Alte discuții în legătură

Incasare persoana fizica Friky Friky Buna ziua, Ce se intampla daca am emis o factura si in locul contului societatii a fost trecut contul unei persoane fizice?Banii au fost incasati.Nu au ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat? gistra gistra Am siteuri pe numele meu (persoana fizica). Banii castigati din aceste siteuri as dori sa intre pe SRL si sa platesc impozit ca SRL. Nu vreau sa-mi vand ... (vezi toată discuția)
Taxa salubrizare pf versus pj buna ziua, situatia este urmatoarea: ... Maria Adriana Marinescu Maria Adriana Marinescu taxa salubrizare pf versus pj Buna ziua, situatia este urmatoarea: Un srl are contract de COMODAT cu proprietarul unui apartament(in bloc) strict ptr ... (vezi toată discuția)