avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire ccc

Buna ziua,
Sunt in ccc, copilul împlinește pe data de 22 martie 2020 , doi ani.
Tatal nu si va lua ccc pt luna lui, deși se încadrează .
Pe data de 6 Februarie voi intra in posesia certificatului de handicap pt copil, si tot atunci voi anunta angajatorul despre aceasta situație de prelungire a ccc ului
. Este tarziu? Trebuie sa anunt angajatorul mai devreme ?

Daca


Ultima modificare: Marți, 7 Ianuarie 2020
Pettria, utilizator

Alte discuții în legătură

Prelungire ccc Pettria Pettria Buna ziua, Sunt in ccc, copilul împlinește pe data de 22 martie 2020 , doi ani. Tatal nu si va lua ccc pt luna lui, deși se încadrează . Pe data de 6 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! va rog frumos cer și eu informație. am un copil ... nimenea nimenea Bună ziua! Va rog frumos cer și eu informație. Am un copil care va împlini 1an si 6 luni pe 21 sept 2021. Am beneficiat de la data de 1 martie 2020 de ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere copil cu handicap cristisy cristisy Buna ziua Am si eu o problema si nu i dau de cap. Sotia mea a nascut pe 22 aprilie 2013 si a optat pentru concediul de crestere copil pana la un an. ... (vezi toată discuția)