Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Rate la banca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Rate la banca

Am o datorie la bancă de ex data scadenta 20 a luni și nu plătesc indiferent din ce motive la timp i tirziu și plătesc în data de 10 a luni următoare în contract scrie ca am dreptul sa plătesc cu i tieziete de 30 zile ei ma suna deja după 2,zile la orce ora chear și șimbata și ma amenință.Acum ca au fost sărbători din 20 dec totul a fost închise am făcut un virament a plăti în 30 eu am făcut dovada plăti ei nu găsesc însă bani și ma suna pt bani ce pot face în aceasta situație. Cind se considera ca au trecut 30 de zile de neplata?
Sigur este vorba de o banca si nu de vreun IFN?
Le mai trimiteti odata confirmarea de plata si gata.
Si incercati sa platiti pe 10 ale luni factura scadenta pe 20, sa nu mai intarziati...
sau sa modificati data platii...