Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... FAMILIE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

FAMILIE

Buna

Am o relatie de 2 ani cu sotul meu si un copil. Doar ca el a plecat de langa mine si copil din cauza parinților lui.Acum zice ca regreta tot insa nu stiu ce sa fac.Parinții mei nu vor sa mai ma vada cu el.Insa el vrea sa vina la ai mei sa vorbeasca cu ei.Eu il iubesc enorm de mult.El vrea sa plece la munca sa ne luam casa noastra si sa ne muta amandoi si copilul.Dar ai mei nu sunt de acord cu asta.Cum ii pot face pe ai mei sa ma lase cu el sa il ierte ca m-a lasat din cauza parintilor lui? Eu sunt Romanca el este Rudar dar nu conteaza asta, ajutati-ma sa imi conving parintii sa il accepte va rog.
Buna seara,
Plecati cu el si vedeti-va de viata.
Parintii pot sa fie sau nu deacord cu sotul dumneavoastra dar idealul e sa va casatoriti LEGAL si atunci nu mai au ce sa faca.
.
Aly000, utilizator
Sunt casatorita legal cu el avem si un copil.

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Plecati cu el si vedeti-va de viata.
Parintii pot sa fie sau nu deacord cu sotul dumneavoastra dar idealul e sa va casatoriti LEGAL si atunci nu mai au ce sa faca.