avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract comodat pfa in curs de infiintare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract comodat pfa in curs de infiintare

As dori sa infiintez un pfa cu domeniul de activitate: productie prajituri de casa si patiserie. pe contractul de comodat pot sa trec doar o camera din locuinta proprietate personala? Trebuie neaparat specificat ca pfa-ul suporta cheltuielile cu utilitatile?
Multumesc mult!
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Ianuarie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:55, 11 Ianuarie 2020
Unde faceti firma? Unde desfasurati activitatea? Totul, in apartamentul de la etajul 9?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Produse de patiserie facute la domiciliu cotirlan cotirlan Eu si sotia ne dorim sa infiintam: pfa? , intreprindere individuala sau asociatie familiala ?pentru produse de patiserie, cofetarie la domiciliu.Deci sa le ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392 b jordella jordella Am un II cu sediul in locuinta particulara si am incheiat un contract decomodat (nu am punct de lucru). Va rog sa-mi spuneti in ce procent se deduc ... (vezi toată discuția)
Suprafata declarata (pfa in apartament) CondilaAlexandra CondilaAlexandra Buna ziua. Am un sediu PFA in locuinta proprie (apartament cu 2 camere) si nu stiu ce suprafata trebuie sa trec in contractul de comodat, in conditiile in care ... (vezi toată discuția)