Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract comodat pfa in curs de infiintare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract comodat pfa in curs de infiintare

As dori sa infiintez un pfa cu domeniul de activitate: productie prajituri de casa si patiserie. pe contractul de comodat pot sa trec doar o camera din locuinta proprietate personala? Trebuie neaparat specificat ca pfa-ul suporta cheltuielile cu utilitatile?
Multumesc mult!
george-neagu, moderator
Unde faceti firma? Unde desfasurati activitatea? Totul, in apartamentul de la etajul 9?