avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Costuri contract de munca part time?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Costuri contract de munca part time?

Buna ziua,
Am deja un contract de munca cu program de 8 ore.
Doresc sa colaborez cu o firama de rideshareing dupa program.
Pentru autorizatii ne cer contract de munca.
Ce costuri implica acest contract de munca part time?
Mentionez ca deja platesc CAS/CASS.
Exista vreo poibilitate sa nu platesc aceste dari?(cumul de functii,contract de munca fara prezenta......)
Ultima modificare: Miercuri, 15 Ianuarie 2020
paunicasilviu, utilizator

Alte discuții în legătură

Diferente contributii cas si cass suportate de angajator rominaduca rominaduca Buna ziua. Imi spuneti va rog cum se raporteaza in declaratia 112, diferentele suportate de angajator la CAS si CASS? Este vorba de un contract part time, 2 ... (vezi toată discuția)
Lucrez in it si doresc sa incep o colaborare pe un contract pe ... Marius_02 Marius_02 Lucrez in IT si doresc sa incep o colaborare pe un contract pe Drepturi de Autor. Colaborarea o sa fie part-time (20 de ore pe sapt/ mentionez ca momentan sunt ... (vezi toată discuția)
Carte munca necesara sau nu daca ai contracte de colaborare? brandy78 brandy78 Buna ziua, Am urmatoarea situatie si as dori sa stiu cum e mai bine sa procedez. Am incetat contractul de munca cu firma la care lucram si am ramas cu un ... (vezi toată discuția)