avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Mă aștept la o executare silita, deoarece creditorul ...
Discuție deschisă în Executare silită

Mă aștept la o executare silita, deoarece creditorul REFUZA primirea banilor trimiși de mine( debitor) prin mandat poștal, conform sentinței judecătorești.

Am pierdut un proces,am rugat o ruda din Romania sa plătească suma datorată conform sentinței judecătorești ,dar cel ce a câștigat , a refuzat primirea banilor prin mandatul poștal deoarece nu-i trimisesem eu personal, fiind plecat in strainatate. In mandat era specificat ca banii sant trimiși conform sentinței nr. , dosar nr. etc. Banii au fost trimisi a doua oară cu datele mele de C.I. dar refuzati din nouCineva de la Tribunal mi-a specificat ca se urmărește tachinarea mea prin blocarea pensiiei si platirea unor bani suplimentari catre executor.
Cum pot evita această situatie marșava? Va multumesc.
Va multumesc pentru raspuns.Cu toate ca ma dezamageste ce aflu( nefiind in țară cateva luni) am sa incerc rezolvarea acestei probleme. O zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj - bunuri mobile andreea_filipov andreea_filipov Buna ziua! Parintii mei sunt despartiti, iar tatal meu a introdus actiunea de partaj. Acum doi ani, apartamentul bun comun a fost evacuat silit de o banca, iar ... (vezi toată discuția)
Creditorul refuza primirea banilor debitorului courvoisier courvoisier Intrebare- ce solutie simpla si necostisioare are debitorul, avand in vedere ca este vorba de rea credinta, nu primeste premeditat corespondenta. (vezi toată discuția)