avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Bună ziua, lucrez la privat si m-am lovit de o problemă bizară, am avut concediu medical un anumit nr de zile si cei de la resurse umane mi-au spus că am ore de recuperat pe o anumită perioadă din concediul medical, explicatia lor e foarte lungă și bizară, este corect sa am ore de recuperat în situația aceasta ?? Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:21, 21 Ianuarie 2020
Buna ziua,
Ati avut stagiul minim de cotizare pentru a beneficia de plata acestui concediu?
Daca da, nu aveti ce ore sa recuperati in perioada acestui concediu.
Bună ziua, de 8 ani lucrez in această firmă.

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Ati avut stagiul minim de cotizare pentru a beneficia de plata acestui concediu?
Daca da, nu aveti ce ore sa recuperati in perioada acestui concediu.

Atunci ce zile aveti de recuperat din perioada concediului medical?
La ce lege...face referire?
Zilele de concediu medical nu se recupereaza ..

Legi inventate de ei
Ionut.ion a scris:

Atunci ce zile aveti de recuperat din perioada concediului medical?
La ce lege...face referire?

Alte discuții în legătură

Concediu medical in weekend agentuoo7 agentuoo7 Buna ziua, ma numesc Vlad Nicolae. Lucrez intr-o companie multi-nationala care-si desfasoara activitatea 7 din 7. De curand am avut un concediu medical 3 ... (vezi toată discuția)
Concediul medical lise lise buna seara am avut concediul medical 7 zile si mi se plateste dupa 21 de zile dupa salariul .se poate asa ceva .mi sa spus ca atunci vin bani de la sanatate/ (vezi toată discuția)
Cum se ponteaza concediul medical pentru personalul care lucreaza in ture de 8 ore dorinelbraha dorinelbraha buna ziua cum se ponteaza concediul medical pentru personalul care lucreaza in ture de 8 ore? se trece in foaia de prezenta sambata si duminica? exista un ... (vezi toată discuția)