Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Bună ziua, lucrez la privat si m-am lovit de o problemă bizară, am avut concediu medical un anumit nr de zile si cei de la resurse umane mi-au spus că am ore de recuperat pe o anumită perioadă din concediul medical, explicatia lor e foarte lungă și bizară, este corect sa am ore de recuperat în situația aceasta ?? Va mulțumesc.
Buna ziua,
Ati avut stagiul minim de cotizare pentru a beneficia de plata acestui concediu?
Daca da, nu aveti ce ore sa recuperati in perioada acestui concediu.
Bună ziua, de 8 ani lucrez in această firmă.

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Ati avut stagiul minim de cotizare pentru a beneficia de plata acestui concediu?
Daca da, nu aveti ce ore sa recuperati in perioada acestui concediu.

Atunci ce zile aveti de recuperat din perioada concediului medical?
La ce lege...face referire?
Zilele de concediu medical nu se recupereaza ..

Legi inventate de ei
Ionut.ion a scris:

Atunci ce zile aveti de recuperat din perioada concediului medical?
La ce lege...face referire?