avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inaltare nivel curte - inaltime gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inaltare nivel curte - inaltime gard

Vecinul si-a modificat nivelul curtii la orizontala, terenul fiind inclinat, cu 1,5m , pana in apropierea gardului existent intre noi, fara a construi initial vreun soclu de beton. Daca si-a inaltat curtea cu 1,5 m inaltime, gardul ce inaltime mai poate avea? - (directia est-vest, casa mea fiind la 3m de gard)

Alte discuții în legătură

Gard despartitor intre proprietati Tavi22 Tavi22 Buna ziua! Am si eu o nelamurire in privinta unui gard ce delimiteaza doua proprietati. Ce inaltime trebuie sa aibe temelia acestuia, sau unde pot sa gasesc ... (vezi toată discuția)
Imprejmuire proprietate Mingiulica Mingiulica Eu am inchisa proprietatea cu gard metalic pe soclu de beton. Vecinul doreste sa suprainalte terenul cu 1,5 m si imi pune in faca un acord de imprejmuire in ... (vezi toată discuția)
Gard - bun comun ? Believe_anna Believe_anna Buna seara , Ma confrunt si eu cu o problema .. am construit o casa si desigur un gard, in spate si in fata ( in laterale existau vecini care aveau deja ... (vezi toată discuția)