avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 397 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Electricitate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Electricitate

Buna am si eu o întrebare se poate trage curentul de pe stâlp daca in curte sunt 2 case ,o casa are curent cealaltă nu?!
Cel mai recent răspuns: Ioanahulpe306@gmail.com , utilizator 11:49, 21 Ianuarie 2020
Buna ziua,
Teoretic si practic da.
Discutati cu furnizorul din zona si vedeti ce spune, este posibil sa fie necesara infiintarea unui nou bransament daca nu va intelegeti cu ceilalti din curte...
Mulțumesc frumos!O zi buna va doresc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bransament electric ContSters304388 ContSters304388 Buna ziua Am nevoie de sfatul unui cunoscator, trebuie sa trag cablu pt. curentul electric prin curtea vecinului, trebuie sa obtin acordul sau la notariat, am ... (vezi toată discuția)
Cine trage curentul??! emanuellen emanuellen Copii mei au cumparat un teren care la inceput a fost extravilan dar intretimp a devenit intravilan si se poate construi pe ea.Dar pentru asta e necesar sa ... (vezi toată discuția)
Cine plateste stalpii de curent ? Diegutza Diegutza Buna seara,doresc sa va consult in urmatoarea problema: -am construit o casa de locuit in intravilanul unui sat din Transilvania. Desi ulita pe care am ... (vezi toată discuția)